Orkestri i zborovi

U Glazbenoj školi Požega aktivno djeluju:

Orkestri:

Mlađi tamburaški orkestar

Harmonikaški orkestar

Tamburaški orkestar

Puhački orkestar

Komorni tamburaški ansambl

Brass Quintet Glazbene škole Požega

Zborovi:

Dječji zbor Tintilinići

Veliki dječji zbor

Mješoviti zbor

Posebno vrijedne rezultate na državnim i međunarodnim natjecanjima kontinuirano postižu: Harmonikaški orkestarMješoviti zborTamburaški orkestarKomorni tamburaški ansambl i Brass Quintet Glazbene škole Požega

Mješoviti zbor Glazbene škole Požega

Mješoviti zbor djeluje od osnutka Srednje glazbene škole u Požegi (šk. god. 1999/2000.), a učenici srednjih i pripremnih razreda čine članstvo Zbora. Nezaobilazni je sudionik svih školskih aktivnosti, ali i kulturnih događanja grada Požege i Požeško-slavonske županije. Od 2004. g. zbor vodi prof. Branka Horvat, nastavnica teorijskih glazbenih predmeta na Glazbenoj školi Požega. Zbor od osnutka sudjeluje na svim županijskim susretima školskih zborova i redovito se plasira na regionalna i državna natjecanja.

Na Glazbenim svečanostima u Varaždinu zbor osvaja: 2005.g. – II. nagradu, 2009. i 2010. g. Srebrnu medalju, a 2011. godine i Zlatnu medalju.

Na Hrvatskom natjecanju učenika i studenata glazbe 2006. - III. nagradu, a 2008. i 2010.g. II. nagradu.
Na Svjetskim zborskim igrama 2008. g. – World Choir Games Graz osvaja Zlatnu plaketu i Srebrnu medalju u kategoriji mješovitih zborova do 24 godine starosti i Srebrnu plaketu u kategoriji sakralne glazbe.
2007. g. zbor prvi puta sudjeluje na Cro Patriji, a 2009. g. osvaja Srebrnu katedralu za izvedbu nove skladbe.

Nastup na Cro Patriji 2010. g. zboru ostaje u predivnoj uspomeni, jer je uz Srebrnu katedralu za izvedbu nove skladbe, dobitnik i nagrade Hrvatskog društva skladatelja.