Mješoviti zbor GŠP na natjecanju Adria Cantat u Šibeniku
Autor: Marta Matijević, 24. 5. 2018.

U Hrvatskom narodnom kazalištu u Šibeniku 19. svibnja održano je Treće međunarodno natjecanje zborova u folklornoj glazbi Adria Cantat na kojem je sudjelovao Mješoviti zbor Glazbene škole Požega s profesoricom Brankom Horvat.

Više od 500 pjevača iz Hrvatske, Slovenije i Bosne i Hercegovine pjevalo je u Šibeniku na Trećem međunarodnom natjecanju zborova u folklornoj glazbi – Adria Cantat. Na sceni Hrvatskog narodnog kazališta u Šibeniku izmjenjivalo se 22 pjevačka ansambla. Natjecanje je organizirala Hrvatska udruga zborovođa i Šibensko pjevačko društvo ‘Kolo’, pod pokroviteljstvom Grada Šibenika, Šibensko – kninske županije i Turističke zajednice grada Šibenika te u suradnji s HNK u Šibeniku, Tvrđavom kulture Šibenik i Gradskim parkingom.

Mješoviti zbor Glazbene škole Požega predvođen profesoricom Brankom Horvat nastupao je u čak dvije kategorije.

U kategoriji A4 osvojili su zlatnu nagradu, a u kategoriji B4 srebrnu. Uz to, profesorica Branka Horvat dobila je posebnu dirigentsku nagradu.

Čestitamo našim učenicima i profesorici!

Zbor ima svoju Facebook stranicu uz koju im lako možete pratiti korak - Mješoviti zbor Glazbene škole Požega!

Izvor:

Natjecanje Adria Cantat u Šibeniku će okupiti više od 500 izvođača, 2018. URL: http://sibenskiportal.rtl.hr/2018/05/18/natjecanje-adria-cantat-u-sibeniku-ce-okupiti-vise-od-500-izvodaca/ (24-05-2018)