Koncert harmonikaša Mateja Marjanovića
Autor: Marta Matijević, 10. 4. 2018.

U ponedjeljak, 9. travnja 2018. u 19.30 sati, u Koncertnoj dvorani Glazbene škole Požega održan je koncert harmonikaša Mateja Marjanovića kojim je domaćoj publici predstavio svoj diplomski koncert.

Program:

1. A. Nordheim: Flashing
  2. J. S. Bach: Praeludium und Fuge C Sharp major BWV 848
  3. D. Scarlatti: Sonata in D minor K. 517
  4. F. Angelis: „Suite Impasse“ ( I., II., III., IV. )

----------------------------------------------------------

1. I. Josipović: ARAMbesque
  2. V. Zolotaryov: „Chamber  Suite“ ( I., II., III., IV., V., VI. )
  3. V.  Malich: Toccata

Matej Marjanović ( 1994. ) rođen je u Požegi u kojoj stječe srednjoškolsko glazbeno obrazovanje, te maturira Klasičnu harmoniku 2013. godine. Iste godine upisuje studij Klasične harmonike na Akademiji primjenjenih umjetnosti u Bratislavi ( Slovačka ) u klasi prof. Borisa Lenka. Osvojio je mnoge nagrade koje prikazuju njegov rad; četiri prve nagrade na Međunarodnim susretima harmonikaša u Puli (HRV) ( 2008., 2010., 2012., 2016. ), dvije prve nagrade na Hrvatskom natjecanju za harmoniku u Daruvaru (HRV) ( 2010., 2011. ), prva nagrada na Regionalnom natjecanju u Virovitici (HRV) ( 2010. ), druga nagrada na Državnom natjecanju u Varaždinu (HRV) ( 2010. ), dvije prve nagrade na međunarodnom natjecanju „Zvezdane staze“ u Kragujevcu (SRB) ( 2007., 2010. ), prva nagrada na međunarodnom natjecanju „Concorso internazionale Fisa…Armonie“ u Trstu (ITA) ( 2008. ) i mnoge druge.

Kao član harmonikaškog orkestra Glazbene škole Požega i Brodskog harmonikaškog orkestra „Bela pl. Panthy“ iz Slavonskog Broda, ostvario je zapažene rezultate na brojnim natjecanjima, koncertima i manifestacijama.